Gabinet fizjoterapii

Gabinet fizjoterapii

dr n.med. Jakub Oberbek - specjalista fizjoterapii

Jestem absolwentem Wydziału Wojskowo-Lekarskiego z Oddziałem Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2010 roku, jako czynny zawodowo fizjoterapeuta, pomagam pacjentom w możliwie najszybszym powrocie po chorobie lub urazie do życia zawodowego i społecznego. W swojej pracy zawodowej, w pełni wykorzystuję drzemiący w pacjencie potencjał leczniczy i adaptacyjny oraz szukam kompleksowych rozwiązań w zakresie profilaktyki wtórnej schorzeń.

Prowadzę indywidualną terapię w następujących obszarach:

 • metody neurofizjologiczne: PNF, Bobath dla dorosłych
 • terapia manualna kręgosłupa i stawów obwodowych
 • masaż klasyczny kręgosłupa

Mój profil znajdą Państwo również na portalach: sprawdzonyfizjoterapeuta.pl oraz znajdzfizjoterapeute.pl

Zapraszam Państwa do zapoznania się ze szczegółowym zakresem świadczonych przeze mnie usług fizjoterapeutycznych.

dr n.med. Jakub Oberbek - specjalista fizjoterapii

dr n.med. Jakub Oberbek - specjalista fizjoterapii

PNF (z ang. proprioceptive neuromuscular facilitation)

To kompleksowa metoda torowania nerwowo-mięśniowego, opracowana w latach 40. XX wieku przez H.Kabatta i M.Knott w Vallejo (Kalifornia, USA), nieustannie rozwijana i uznawana za niezwykle skuteczną w terapii pacjentów z różną etiologią dysfunkcji. Swoją uwagę kieruje na człowieka jako całość, a poprzez pozytywne podejście i aktywny udział pacjenta w terapii, ma na celu osiągnięcie przez niego najwyższego poziomu funkcjonalnego. Polega na zastosowaniu zasad kontroli i nauczania motorycznego i powtarzaniu ćwiczeń w różnym kontekście, w modyfikowanym stopniu trudności ich wykonania.

Bobath dla dorosłych

To koncepcja dotycząca badania i leczenia osób z chorobami neurologicznymi, opracowana także w latach 40. XX wieku przez małżeństwo
B. i K. Bobath. Oparta na badaniach naukowych z zakresu neurofizjologii i zasad nauczania motorycznego, stanowi nowoczesny sposób podejścia do rozwiązywania problemów pacjenta związanych z funkcją, ruchem oraz kontrolą posturalną na skutek uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Koncepcja Bobath kładzie szczególny nacisk na wprowadzanie różnych doświadczeń ruchowych u pacjenta celem osiągnięcia przez niego wydajnych ruchów tułowia i kończyn zarówno globalnych, jak i selektywnych.

Metody neurofizjologiczne znajdują zastosowanie w terapii takich schorzeń jak:

 • choroba Parkinsona
 • stwardnienie rozsiane (SM)
 • udar niedokrwienny i krwotoczny
 • urazy czaszkowo-mózgowe
 • urazy rdzenia kręgowego
 • urazy nerwów obwodowych

Terapia manualna

Stanowi nowoczesną koncepcję badania i leczenia pacjenta, gdzie szczególny nacisk kładzie się na diagnozowanie i leczenie zaburzeń strukturalnych układu ruchu (stawy, mięśnie oraz nerwy). Terapia polega na przywracaniu „fizjologicznej równowagi” między poszczególnymi strukturami układu ruchu, gdzie przyczyna dolegliwości często leży w dysproporcji między możliwościami tkanki do przyjmowania obciążeń a ich rzeczywistym obciążeniem. Leczenie obejmuje zastosowanie technik mobilizacji stawów i terapii tkanek miękkich oraz neuromobilizację struktur nerwowych. Cenne uzupełnienie stanowi medyczny trening funkcjonalny dopasowany do rodzaju i stopnia zaawansowania dysfunkcji oraz kinezjotaping.

Terapia manualna znajduje zastosowanie w leczeniu takich schorzeń jak:

 • amputacje w obrębie kończyn
 • choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa i stawów obwodowych
 • dysfunkcje krążka międzykręgowego
 • przebyte zabiegi operacyjne w obrębie narządu ruchu (złamania, protezoplastyka stawów)
 • uszkodzenia tkanek miękkich (mięśnie, nerwy obwodowe)
 • wady postawy

Masaż klasyczny kręgosłupa

Masaż to świadome i sprężyste odkształcanie tkanek. Ma na celu przyspieszenie przepływu krwi oraz pobudzenie organizmu do wytwarzania endorfin zwanych inaczej "hormonami szczęścia". Świetnie redukuje stres i zmęczenie po ciężkim dniu pracy. Zalecany jest osobom, które cierpią z powodu bólu kręgosłupa spowodowanym długotrwałym stresem lub siedzącym trybem życia.

Jak przygotować się na pierwszą wizytę?

Pierwszą wizytę w gabinecie stanowi konsultacja fizjoterapeutyczna, podczas której przeprowadzam wywiad dotyczący zgłaszanych dolegliwości, ich poziomu natężenia i czasu trwania oraz ustalam ewentualne przeciwwskazania do fizjoterapii. Następnie przeprowadzam badanie fizjoterapeutyczne, którego celem jest ocena stanu funkcjonalnego Pacjenta.

W trosce o najwyższą jakość świadczonych usług proszę zabrać ze sobą aktualną dokumentację medyczną dotyczącą dotychczasowego przebiegu leczenia (np. opisy badań obrazowych, kartę informacyjną ze szpitala) oraz – jeśli to możliwe - przygotować listę chorób współtowarzyszących (np. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze).

Wizyty umawiane są telefonicznie pod numerem +42 207 71 72.

Cennik usług fizjoterapeutycznych

1. Konsultacja fizjoterapeutyczna 20 PLN
2. Terapia indywidualna 65 PLN / pakiet 5x 300 PLN
3. Masaż klasyczny kręgosłupa 32 PLN / pakiet 5x 140 PLN

Świadczę również usługi fizjoterapeutyczne w domu pacjenta (na terenie Pabianic i okolic):

1. Konsultacja fizjoterapeutyczna 30 PLN
2. Terapia indywidualna 85 PLN / pakiet 5x 400 PLN

Dla w/w usług obowiązują następujące rabaty (rabaty nie łączą się):

Karta Pabianiczanina 5%
Pacjenci CM Zamkowa 10%

Wydarzenia

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Państwa, prowadzę także działania w zakresie promocji zdrowia i roli fizjoterapii, jaką odgrywa ona w naszym codziennym życiu. Organizuję bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne oraz szkolenia przeznaczone dla Pacjentów wraz z ich rodzinami i prawnymi opiekunami.

Terminy bezpłatnych konsultacji oraz szkoleń znajdą Państwo w zakładce „Wydarzenia”. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem +48 42 207 71 72 lub osobiście w rejestracji CM Zamkowa przy ulicy Zamkowej 36 w Pabianicach.

Tematyka szkoleń:

 • „Opieka nad osobą chorą w warunkach domowych”
 • „Fizjoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych”

Serdecznie zapraszam!

Kontakt

Chętnie udzielę odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące świadczonych przez mnie usług fizjoterapeutycznych. Zapraszam do kontaktu.

O przychodni

  Nasza przychodnia sprawuje kompleksową opiekę nad osobami, które zadeklarowały chęć korzystania z opieki lekarza prowadzącego oraz pielęgniarki w ramach POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) w ramach umowy z NFZ.

  Świadczymy również usługi komercyjne w zakresie wielu Poradni Specjalistycznych.

Facebook

Kontakt

 Centrum Medyczne ZAMKOWA

Sp. z o. o Sp. Komandytowa

 Adres

ul. Zamkowa 36, 95-200 Pabianice

 Rejestracja / zapisy

+48 42 207 71 72

 Email

przychodnia@cmzamkowa.pl

Wyszukaj